تبلیغات
خبرهای دنیا و ایران - برگزاری مسابقه بزرگ «نقش من» بین دانش‌آموزان و دانشجویان
خبرهای دنیا و ایران
یکشنبه 26 شهریور 1391

برگزاری مسابقه بزرگ «نقش من» بین دانش‌آموزان و دانشجویان

یکشنبه 26 شهریور 1391

نوع مطلب :
نویسنده :ramin h

رئیس شورای شهر زرآباد خبر داد
برگزاری مسابقه بزرگ «نقش من» بین دانش‌آموزان و دانشجویان

خبرگزاری فارس: رئیس شورای اسلامی شهر زرآباد گفت: به زودی مسابقه بزرگ «نقش من» در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی بین دانش‌آموزان و دانشجویان در شهر زرآباد برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری مسابقه بزرگ «نقش من» بین دانش‌آموزان و دانشجویان

خیرمحمد نهنگی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: از ابتدای مهرماه امسال برنامه‌های فرهنگی مختلفی توسط شورای شهر، شهرداری، بسیج و بخشداری زرآباد به منظور ایجاد نشاط، شادابی و پویایی در شهر زرآباد برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری مسابقه تحقیق بین دانشجویان زرآبادی با عنوان راه‌های استفاده از انرژی خورشیدی برای تصفیه آب یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که در مهرماه امسال اجرا می‌شود.

رئیس شورای اسلامی زرآباد ادامه داد: تلاش ما بر این است تا از ابتدای مهرماه امسال هر ماه، یک هفته را به هفته فرهنگی در یکی از روستاهای شهر زرآباد اختصاص دهیم.

نهنگی بیان داشت: برگزاری نمایشگاه، مسابقه، معرفی آداب و رسوم روستاها، دعوت از مسئولان برای سخنرانی و... از مهم‌ترین برنامه‌هاست که همه اینها در زمینه معرفی آداب و رسوم فرهنگ روستانشینان و همچنین ایجاد نشاط، شادابی و پویایی بین اهالی به ویژه جوانان روستایی صورت می‌گیرد.

وی گفت: در برگزاری و اجرای این برنامه‌ها سعی می‌شود از مردم روستا و به ویژه جوانان استفاده شود تا بتوان آداب و رسوم آن روستا را به خوبی معرفی کنیم.

رئیس شورای اسلامی زرآباد افزود: بخش زرآباد 22 دهیاری، 70 پارچه آبادی و 30 شورا دارد و تعداد دانش‌آموزان بین 4 تا 5 هزار بوده و بیش از 150 دانشجو دارد.

نهنگی بیان کرد: شورای اسلامی شهر زرآباد در برگزاری مناسبت‌های ملی و مذهبی طبق منویات مقام معظم رهبری در زمینه بصیرت افزایی دانش‌آموزان از هر کمکی که لازم باشد دریغ نخواهد کرد و آمادگی خود را اعلام می‌کند.

وی همچنین از برگزاری گردهمایی در ارتباط با محکوم کردن حرکت اخیر صهیونیسم و آمریکا در اهانت به ساحت مکرم نبی اسلام (ص) خبر داد.

رئیس شورای اسلامی زرآباد تصریح کرد: این گردهمایی روز سه‌شنبه هفته جاری با حضور معتمدان، ریش سفیدان، علمای تشیع و تسنن، پایگاه مقاومت بسیج و اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود.

نهنگی گفت: مردم زرآباد اعم از شیعه و سنی در لبیک به فرامین مقام معظم رهبری همانند سایر مردم کشورمان، آماده هرگونه جانفشانی در راه اسلام و انقلاب و نبرد علیه باطل هستند.

وی همچنین خواستار توجه بیشتر نهادهای فرهنگی و محتوا محور به ویژه در بخش مطالعه و کتابخوانی و مساعدت در زمینه افزایش تعداد کتاب‌های کتابخانه مردمی در شهر زرآباد شد.

رئیس شورای اسلامی زرآباد بیان کرد: حرکت در زمینه مطالعه به نوعی، بصیرت افزایی است و این ادامه همان تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری در بیاناتشان می‌باشد.

نهنگی یادآور شد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون چهار همایش در ارتباط با تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی از جمله نقش شوراها، زنان، دانش‌آموزان و دانشجویان و کشاورزان در زرآباد برگزار شده است.

وی گفت: تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی یکی از ابزار کارآمد اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.