تبلیغات
خبرهای دنیا و ایران - امواج بی‌سیم و لوازم خانگی الکترونیک عامل چاقی نوزادان
خبرهای دنیا و ایران
سه شنبه 10 مرداد 1391

امواج بی‌سیم و لوازم خانگی الکترونیک عامل چاقی نوزادان

سه شنبه 10 مرداد 1391

نوع مطلب :
نویسنده :ramin h

دنیای موبایل و کامپیوتر؛
امواج بی‌سیم و لوازم خانگی الکترونیک عامل چاقی نوزادان

خبرگزاری فارس: میدان های الکترومغناطیس قدرتمند ایجاد شده توسط لوازم خانگی الکترونیک مانند ماشین های لباسشویی و وسایل بی‌سیم مانند لپ تاپ ها و روترها بر رشد جنین تاثیر منفی دارد.

خبرگزاری فارس: امواج بی‌سیم و لوازم خانگی الکترونیک عامل چاقی نوزادان

به گزارش فارس به نقل از سی نت، مهم‌ترین تاثیر منفی این امواج مربوط به چاقی جنین و سپس اطفال است.

مطالعه ای که در مدت 13 سال توسط Kaiser Permanente بر روی صدها زن حامله و 733 فرزند آنها صورت گرفته نشان می دهد وسایل بی سیم و لوازم خانگی الکترونیک با ایجاد تغییراتی در عملکرد غدد درون ریز و سیستم های متابولیک بدن مادر در نهایت موجب چاقی کودکان تازه متولد شده می گردند.

در جریان مطالعه مذکور عواملی همچون جنسیت بچه، شرایط مادر قبل از حاملگی، سن مادر در زمان زایمان، نژاد، سطح آموزش، مصرف دخانیات از سوی مادر هم مورد توجه قرار گرفت.

در نهایت مشخص شد بچه هایی که در معرض امواج دستگاه های بی سیم و الکترونیکی قرار داشته اند دو برابر بیشتر از دیگر بچه ها با احتمال اضافه وزن یا چاقی مواجه بوده اند. میزان زیاد تشعشع برابر با 2.5 میلی گائوس و میزان کم آن برابر با 1.5 میلی گائوس در نظر گرفته شد.

از جمله دیگر یافته های این تحقیق آن بود که بچه هایی که تمایل به خوردن میزان بیشتری میوه و سبزی داشتند معمولا مادرانی داشتند که در زمان حاملگی بیش از دیگر مادران در معرض امواج الکترومغناطیسی قرار داشتند.