تبلیغات
خبرهای دنیا و ایران - هیئت آمریکایی سالن سخنرانی احمدی‌نژاد در تاجیکستان را ترک کرد
خبرهای دنیا و ایران
دوشنبه 7 فروردین 1391

هیئت آمریکایی سالن سخنرانی احمدی‌نژاد در تاجیکستان را ترک کرد

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :ramin h

در کنفرانس همکاری‌های اقتصادی افغانستان در دوشنبه
هیئت آمریکایی سالن سخنرانی احمدی‌نژاد در تاجیکستان را ترک کرد

خبرگزاری فارس: هئیت آمریکایی شرکت‌کننده در پنجمین کنفرانس همکاری‌های اقتصادی افغانستان در دوشنبه موقع سخنرانی رئیس جمهور ایران، سالن همایش را ترک کرد.

خبرگزاری فارس: هیئت آمریکایی سالن سخنرانی احمدی‌نژاد در تاجیکستان را ترک کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، هیئت آمریکایی حاضر در این کنفرانس به ریاست "رابرت بلیک" معاون وزیر خارجه آمریکا در امور آسیای مرکزی و جنوبی در هنگام سخنرانی محمود احمدی نژاد، سالن همایش را ترک کرده و بعد از پایان سخنرانی رئیس جمهور کشورمان به سالن برگشت.

این واقعه هنگامی رخ داد که سخنان رئیس جمهور کشورمان به موضوع سیاست های خصمانه و تجاوزکارانه ناتو و دولت آمریکا در افغانستان و دیگر کشورها رسید.

احمدی نژاد در پنجمین اجلاس حمایت از اقتصاد افغانستان در سخنانی در جمع رؤسای جمهور تاجیکستان، افغانستان، پاکستان و مقامات سیاسی بیش از 40 کشور دنیا، سیاست های ناتو و آمریکا را تجاوزکارانه و غیرقانونی خواند.

رئیس جمهور کشورمان همچنین در این کنفرانس پیشنهاد کرد که به منظور جبران خسارت‌های وارده از سوی ناتو به افغانستان، این سازمان پنج درصد از بودجه خود را به این کشور  پرداخت کند.

رابرت بلیک روز گذشته و بدون اعلام قبلی به منظور شرکت در کنفرانس همکاری‌های اقتصادی منطقه ای برای افغانستان در صدر هیئتی در اجلاس دوشنبه وارد تاجیکستان شد.

به اعتقاد کارشناسان سخنرانی محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری ایران یکی از بهترین سخنرانی‌های این همایش 2 روزه در دوشنبه بوده که راهکارهای واقعی و عملیاتی برون‌رفت از بحران افعانستان را معرفی کرده است.

اما در واقع این موضوع به مذاق مقامات آمریکایی خوش نیامده و  بدین منظور تصمیم به ترک سالن همایش گرفتند. 

انتهای پیام/++