تبلیغات
خبرهای دنیا و ایران - اسکان 105 مسافر نوروزی در مدارس صومعه‌سرا
خبرهای دنیا و ایران
جمعه 4 فروردین 1391

اسکان 105 مسافر نوروزی در مدارس صومعه‌سرا

جمعه 4 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :ramin h

مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا خبر داد
اسکان 105 مسافر نوروزی در مدارس صومعه‌سرا

خبرگزاری فارس: مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا از اسکان 105 مسافر نوروزی در شش مدرسه این شهرستان از ابتدای تعطیلات تاکنون خبر داد.

خبرگزاری فارس: اسکان 105 مسافر نوروزی در مدارس صومعه‌سرا

سیده حمیرا ذکی‌پور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در صومعه‌سرا با اشاره به ادامه اجرای طرح اسکان مسافران نوروزی در مدارس این شهرستان اظهار داشت: مسافران نوروزی در اقشار فرهنگی و غیر فرهنگی در شش مدرسه صومعه‌سرا برای اقامت موقت اسکان داده می‌شوند.

وی این مدارس را در دو درجه کیفی از نظر تجهیزات و امکانات رفاهی برای مسافران دانست و افزود: از شش مدرسه طرح اسکان مذکور بالغ بر پنج مدرسه درجه دو و یک مدرسه نمونه دولتی در درجه کیفیتی برتر قرار دارد.

مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا با اشاره به تعداد کلاس‌های مجهز شده در مدارس طرح اسکان نوروزی خاطرنشان کرد: در مجموع 60 کلاس در قالب شش مدرسه برای مسافران در تعطیلات نوروز مهیا شده است که یک مدرسه نیز با هفت کلاس به صورت آماده‌باش در هنگام ازدحام مسافران هستند.

وی، هزینه یک شب اقامت در مدارس را برای اقشار فرهنگی در مدارس درجه یک بالغ بر 11 هزار تومان و در مدارس دارای کیفیت پایین‌تر نیز هشت هزار تومان عنوان کرد.

ذکی‌پور با بیان اینکه تمام مدارس اختصاصی طرح اسکان نوروزی از 27 اسفند گذشته تا 13 فروردین جاری در اختیار مسافران و مهمانان قرار دارد، تصریح کرد: متقاضیان برای اسکان در مدارس صومعه‌سرا باید با مسئولان اسکان این شهرستان هماهنگی کنند.

وی از مسافران نوروزی خواست تا برای ثبت‌نام یا رزرو مدارس اسکان صومعه‌سرا با شماره تلفن 0182-3222070 بخش اسکان مهمانان نوروزی تماس بگیرند.

مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا با اشاره به اسکان مسافران نوروزی پس از سه روز از آغاز سال نو در این شهرستان، اذعان داشت: تاکنون بالغ بر 29 خانوار در قالب 105 نفر در مدارس صومعه‌سرا اسکان یافته‌اند.

وی، میزان امکانات رفاهی مسافران در ایام تعطیلات مذکور را بر طبق مدارس مختلف دارای درجه‌بندی متفاوتی دانست و بیان داشت: تا حد امکان شرایط مطلوبی در سطح مدارس برای مسافران آماده شده و قیمت یک شب اقامت در هر کدام از آنها متغیر است.

ذکی‌پور، ظرفیت اسکان مهمانان را در صومعه‌سرا برای هر شب 754 نفر عنوان کرد و یادآور شد: از این تعداد بالغ بر 550 نفر در مدارس این شهرستان و بقیه در هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و مهمانسراها اسکان داده می‌شوند.

وی، به توزیع بیش از هفت هزار بروشور راهنمای گردشگری مسافران نوروزی در صومعه‌سرا اشاره کرد و ابراز داشت: مسافران برای جستجوی اماکن اسکان در صومعه‌سرا می‌توانند از این بروشورها استفاده کنند.

انتهای پیام/خ۲۰