تبلیغات
خبرهای دنیا و ایران - ورود بیش از یک ‌میلیون مسافر نوروزی به فارس
خبرهای دنیا و ایران
جمعه 4 فروردین 1391

ورود بیش از یک ‌میلیون مسافر نوروزی به فارس

جمعه 4 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :ramin h

در 24 ساعت گذشته صورت گرفت
ورود بیش از یک ‌میلیون مسافر نوروزی به فارس

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: یک ‌میلیون و 17 هزار و 450 مسافر نوروزی طی 24 ساعت گذشته از مبادی زمینی و هوایی وارد استان فارس شدند.

خبرگزاری فارس: ورود بیش از یک ‌میلیون مسافر نوروزی به فارس

 فریدون فعالی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: از تعداد مسافران وارد شده به استان فارس 804 هزار و 19 آنان در شهرستان‌ها و 816 هزار و 300 نفر دیگر نیز در شیراز اسکان یافته‌اند.

فعالی خاطرنشان کرد: همزمان با تحویل سال نو بیش از 500 هزار مسافر نوروزی برای نخستین بار از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس آیین سال نو را با کلام روح‌بخش قرآن کریم و مناجات تحویل سال در تخت جمشید آغاز کردند.

وی تصریح کرد: اجرای برنامه زنده عشایری به همراه 14 هدیه، توزیع غذای محلی کنار سفره هفت سین

در تخت جمشید، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، اقلام فرهنگی، جشنواره غذاهای سنتی و پخت نان محلی در شهر تاریخی بیشابور از جمله برنامه‌های روز نخست آغاز سال نو بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس تصریح کرد: در راستای معرفی جاذبه‌های گردشگری تاریخی، طبیعی، مذهبی، آیین‌ها و سنت‌های بومی و محلی یک میلیون اقلام تبلیغاتی در قالب کتابچه، نقشه و بروشور در ایستگاه‌های اطلاع رسانی میراث فرهنگی، شهرداری، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، هتل‌ها و ستادهای اسکان آموزش و پرورش توزیع شده است.

وی از طرح استقرار و به کارگیری 17 ناظر افتخاری و راهنمایان در ایام نوروز در شیراز خبر داد و گفت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس توسط 29 راهنمای محلی در روستاهای هدف گردشگری، گزارش روزانه خود را به ستاد مرکزی ارائه می‌کند.

انتهای پیام/خ۲۰