تبلیغات
خبرهای دنیا و ایران - مسافران نوروزی از آکواریم طبیعی کوهبنان دیدن کنند
خبرهای دنیا و ایران
دوشنبه 29 اسفند 1390

مسافران نوروزی از آکواریم طبیعی کوهبنان دیدن کنند

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :ramin h

فرماندار کوهبنان:
مسافران نوروزی از آکواریم طبیعی کوهبنان دیدن کنند

خبرگزاری فارس: فرماندار کوهبنان گفت: مسافران نوروزی و زائران امام رضا (ع) با انتخاب مسیر کوهبنان به مشهد از آکواریم طبیعی و آثار تاریخی این شهرستان دیدن کنند.

خبرگزاری فارس: مسافران نوروزی از آکواریم طبیعی کوهبنان دیدن کنند

منصور متقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کوهبنان اظهار داشت: میهمانان نوروزی که عازم قم و تهران هستند، مسیر سیاحتی  خود را از کوهبنان به یزد و زائران علی‌بن موسی‌الرضا (ع) مسیر زیارتی خود را از کوهبنان به مشهد انتخاب کنند و با گشت و گذار و استفاده از طبیعت بکر و حیات‌وحش قرق شده کوهبنان از طریق راور یا طبس یا از طریق جاده آسفیچ به بهاباد به سمت مشهد حرکت کرده و ایامی مفرح و به یاد ماندنی را در این شهر تاریخی تجربه کنند.

وی با اشاره به آثار و ابنیه فراوان تاریخی، سیاحتی و زیارتی در کوهبنان از جمله چهار امامزاده واجب التعظیم‌، سلسله حمام‌ها، سلسله برج‌ها و قلعه‌ها‌، سلسله مساجد تاریخی و ... گفت: هر ایرانی برای یک مرتبه هم که شده باید با برنامه‌ریزی از شهر توریستی کوهبنان بام فرهنگی استان کرمان در دل کوه‌ها با جاذبه‌های تاریخی و یادگار گذشتگان که در نوع خود در کشور و استان‌ منحصر به فرد است، دیدن کند.

متقی افزود: کوهبنان دارای طبیعت بکر‌، حیاط وحش بی‌نظیر و آکواریم طبیعی که حدود 18 سال ماهی عید را در خود جای داده در روستای باب گزک با بافت قدیمی و خانه‌های دست‌کند در دل کوه‌ها است. 

انتهای پیام/ح30