تبلیغات
خبرهای دنیا و ایران - پسر ولی‌عهد سعودی مسئول سرکوب دانشجویان دختر عربستانی است
خبرهای دنیا و ایران
دوشنبه 29 اسفند 1390

پسر ولی‌عهد سعودی مسئول سرکوب دانشجویان دختر عربستانی است

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :ramin h

براساس گزارش شبکه عربی حقوق بشر
پسر ولی‌عهد سعودی مسئول سرکوب دانشجویان دختر عربستانی است

خبرگزاری فارس: گزارش شبکه عربی حقوق بشر درباره سرکوب دانشجویان دختر دانشگاه ابها، در شمال عربستان تاکید می‌کند که مسئول اصلی این حادثه "محمد بن نایف"، پسر ولی‌عهد عربستان سعودی است که طی آن یک دانشجو کشته و 53 مجروح شدند.

خبرگزاری فارس: پسر ولی‌عهد سعودی مسئول سرکوب دانشجویان دختر عربستانی است

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری عربی پرس، سازمان عربی حقوق بشر با بیان اینکه هر روز بر گستره ناآرامی‌ها در عربستان سعودی افزوده می‌شود، تاکید کرد که این ناآرامی‌ها و اعتراض‌ها هم اکنون پا را از شهر ابها در شمال عربستان فراتر نهاده است.

این سازمان دفاع از حقوق بشر در ادامه افزود: هم اکنون اعتراض‌های مردمی در عربستان پای به شهرهای ریاض، نماص، عرعر، القطیف و الربیعیة گذاشته و با اینکه مقامات مسئول تلاش دارند، از طریق تهدید مردم به سرکوب یا دست داشتن طرف‌های خارجی در این ناآرامی‌ها، معترضان را آرام کنند، اما در عمل به هیچ عنوان موفق نبوده‌اند.

سازمان عربی حقوق بشر در این راستا مهمترین دلیل گسترش این اعتراض‌ها و ناآرامی‌های مردمی به دیگر مناطق عربستان شیوه برخورد حکومت با آنها می‌داند و در این‌باره با استناد به گفته‌های فعالان عربستانی تاکید می‌کند که "محمد بن نایف"،‌ پسر ولی‌عهد عربستان سعودی در سرکوب دانشگاه دخترانه ابها دخالت مستقیم داشت.

"علی الاحمد"، یکی از این فعالان عربستانی تاکید می‌کند که آنچه در دانشگاه دخترانه ابها از قتل و سرکوب و خشونت روی داد، با علم آگاهی کامل وزارت داخلی رژیم سعودی بوده که اگرچه مسئولیت آن بر عهده ولی‌عهد است،‌ اما عملا اداره آن را محمد بن نایف،‌پسرش برعهده دارد.

الاحمد تاکید کرد که افسران نیروهای امنیتی وابسته به وزارت داخلی بدون دستور مستقیم اجازه ورود به دانشگاه دخترانه را ندارند و این ثابت می‌کند که رژیم سعودی و شخص محمد بن نایف در حوادث دانشگاه ابها دخالت مستقیم داشته است.

انتهای پیام/++