تبلیغات
خبرهای دنیا و ایران - حرکت کاروان الی بیت المقدس به نتیجه رسیده است / راه کاروان مستدام خواهد بود
خبرهای دنیا و ایران
شنبه 27 اسفند 1390

حرکت کاروان الی بیت المقدس به نتیجه رسیده است / راه کاروان مستدام خواهد بود

شنبه 27 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :ramin h

ولایتی در همایش تقدیر از کاروان الی بیت المقدس در تهران
حرکت کاروان الی بیت المقدس به نتیجه رسیده است / راه کاروان مستدام خواهد بود

خبرگزاری فارس: مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری در همایش تقدیر از اعضای کاروان جهانی الی بیت المقدس، با بیان اینکه حرکت این کاروان در هفته های اخیر بسیار چشمگیر بوده و نتیجه گرفته، گفت: مطمئنم حرکت شما در آینده دنبال می شود.

خبرگزاری فارس: حرکت کاروان الی بیت المقدس به نتیجه رسیده است / راه کاروان مستدام خواهد بود

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به کاروان جهانی الی بیت المقدس، علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری عصر امروز در همایش تقدیر از اعضای کاروان جهانی الی بیت المقدس که در لانه جاسوی برگزار شد گفت: بعد از انقلاب های عربی در خاورمیانه و شمال آفریقا، امید به آزادی فلسطین زیاد شده است.

وی با اشاره به عظمت حرکت های مردمی در دنیای اسلام افزود: از ابتدای حرکت انقلاب اسلامی در سال 42 که امام خمینی(ره) حرکت خود را آغاز کردند بحث آزادی ایران و بازگرداندن ارزش ها و تمدن اسلامی به موازات آزادی فلسطین مطرح می شد.

مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری با اشاره به اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: بعد از آن سفارت فلسطین راه اندازی شد و هنوز هم این سفارتخانه در تهران دایر است.

وی افزود: پس از 33 سال از اخراج اسرائیل از ایران، پارلمان مصر چندی پیش و بعد از انقلاب 25 ژانویه به قطع روابط با اسرائیل رای داد و این از نتایج بیداری اسلامی است.

ولایتی با اشاره به تلاش سازمان ملل و حامیان رژیم صهیونیستی برای تاثرگذاری بر بیداری اسلامی در کشورهای منطقه، گفت: بیداری اسلامی موجب شده تا کشورهای جهان سوم و تحت سلطه در خاورمیانه به سرعت آزاد شود.

وی افزود: اقدامات کاروان جهانی الی بیت المقدس در هفته های اخیر بسیار چشمگیر بوده و مطمئن هستم در آینده از سوی دیگر مسلمانها دنبال می شود.

وی یکی از مهمترین نتایج بیداری اسلامی را پایان رژیم های دیکتاتور خاورمیانه و شمال آفریقا دانست و تاکید کرد: مردم به دنبال ارزش های اسلامی و جریان های اسلامگرا هستند.

ولایتی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه تحولات منطقه ریشه عمیق در اعتقادات مردم دارد، گفت: معتقدم در آینده امت اسلامی یکی از قطب های مهم جهان است.

در ابتدای این دیدار، حسین شیخ الاسلام رئیس کمیته عالی کاروان جهانی الی بیت المقدس در ایران با بیان اینکه حرکت های مردمی در دنیا برای آزادی فلسطین ارتش های بدون سلاح هستند، گفت: انقلاب ها در سده های اخیر ازطرف اقشار مختلف رهبری شده است اما انقلاب اسلامی ایران و انقلاب های اخیر از سوی همه اقشار مورد حمایت است و به نوعی صد درصد مردمی است.

وی حرکت جهانی کاروان الی بیت المقدس را نمونه عالی از حرکت های مردمی دانست و گفت: امیدوارم این کاروان با حرکت خود رژیم صهیونیستی را سرنگون کند.

شیخ الاسلام با بیان اینکه اگر ما بر ضد رژیم صهیونیستی فعالیت می کنیم در راستای عدالت طلبی است تصریح کرد: حرکت شما راه جدیدی جدیدی است که مردم ایران در 33 سال پیش با قدم زدن در آن توانستند به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی برسند.

معروف از صدای فلسطین مالزی نیز در این نشست با بیان اینکه بزرگانی چون گاتندی، امام خمینی(ره)، سوکارنو، برای انسانیت و خدا حرکت کردند، گفت: آنها رسانه نداشتند و اقدام آنها رسانه ای نشد و برای رسانه هم قیام نکردند و رنج ها دیدند و به نتیجه رسیدند.

وی افزود: نسل ما که آنها را کامل نمی شناسد در این راه حرکت می کند و این راه را ادامه می دهد.

معروف با بیان اینکه بسیاری از آسیایی ها همدیگر را نمی شناختند، تاکید کرد: عشق و محبت به فلسطین و مردم آن و مبارزه با اسرائیل بود که ما را دور هم جمع کرد.

در انتهای این مراسم طه حسنی خواننده کشورمان ترانه «دلتنگ تو شدم» را که تقدیم به کاروان جهانی الی بیت المقدس کرده است به صورت زنده اجرا کرد.

انتهای پیام/س