تبلیغات
خبرهای دنیا و ایران - برگزاری کارگروه ویژه امور عشایر قیروکارزین
خبرهای دنیا و ایران
شنبه 27 اسفند 1390

برگزاری کارگروه ویژه امور عشایر قیروکارزین

شنبه 27 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :ramin h

با حضور مسؤلان استانی صورت گرفت
برگزاری کارگروه ویژه امور عشایر قیروکارزین

خبرگزاری فارس: کارگروه ویژه امور عشایر قیروکارزین با حضور مسؤلان استانی برای رسیدگی به امور این قشر در قیروکارزین برگزار شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری کارگروه ویژه امور عشایر قیروکارزین

به گزارش خبرگزاری فارس از قیروکارزین، عبدالحسن صمدنژاد فرماندار شهرستان قیروکارزین  بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه امور عشایر با تقدیر از حضور 93 درصدی قیروکارزینی‌ها در انتخابات مجلس نهم اظهار داشت: باید به صورت عملیاتی به مشکلات رسیدگی کرد و با اطلاع رسانی دقیق شوراها و معتمدان عشایر به مسؤلان مربوطه، گام‌های مؤثری برای رفاه بیشتر این قشر برداشته شود‏.‏

وی از اختصاص اعتبارات بیشتر برای خدمات دامپزشکی عشایر در بودجه امسال این شهرستان خبر داد و افزود: با توجه به اهمیت خدمات دامپزشکی برای عشایر با وجود برخی کمبودها در اعتبارات، اعتبار بیشتری را در بودجه امسال شهرستان به بخش دامپزشکی عشایر اختصاص داده‌ایم.

صمدنژاد با طرح برخی دیگر از نیازهای عشایر اضافه کرد: در آینده‌ای نزدیک با توجه به فروش دام به عنوان یکی از منابع درآمد عشایر و نبود مکانی رسمی و مشخص برای این گونه فعالیت‌ها، جایگاه عرضه مستقیم دام در قیروکارزین احداث می‌شود.

فرماندار قیروکارزین با اشاره به  جایگاه ویژه و متنوع  تولید صنایع دستی در میان عشایر ابراز داشت: تا به حال در قیروکارزین فضای ویژه‌ای برای نمایش و عرضه صنایع دستی عشایر در شهرستان وجود نداشته که با اختصاص غرفه‌هایی توسط شهرداری و با تصویب در کمیته شهری این فضا برای هنرمندان و تولید کنندگان صنایع دستی این شهرستان فراهم شده است.

صمدنژاد تصریح کرد: در بحث اسکان عشایر نیز تدابیری اندیشیده شده و این امر توسط دستگاه‌های مربوطه در چند نقطه قیروکارزین دنبال می‌شود.

این مقام مسؤل بیان داشت: در بحث عدم آنتن‌دهی موبایل در بعضی مناطق استقرار عشایر با توجه به تعداد کم خانوارها و پراکندگی در تیره‌های مختلف، اقدامی توسط شرکت مخابرات با وجود اقدامات و نامه نگاری‌های مختلف به دلیل نداشتن صرفه اقتصادی صورت نگرفته است که در حال پیگیری برای به نتیجه رساندن آن با توجه به اهمیت ارتباطات به عنوان یکی از نیازهای اساسی امروز در میان تمام اقشار هستیم.

وی در پایان افزود: ساخت یک مدرسه شبانه‌روزی برای دانش‌آموزان عشایر با اعتباری بالغ بر یک ‌میلیارد و 339 میلیون ریال در قالب پروژه‌های نوسازی مدارس آموزش و پرورش در دستور کار است که در آینده‌ای نزدیک آغاز می‌شود.

به گزارش فارس، در این جلسه مشکلات عشایر در زمینه‌های بهداشت و درمان، مسائل دامپزشکی، آموزش و پرورش، بسیج عشایر، تأمین آب و ساخت راه، مراتع و چراگاه‌ها و تامین جو و علوفه دام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/ی20