تبلیغات
خبرهای دنیا و ایران - هرمزگان برای نخستین بار به سطح فوتبال کشور رسید
خبرهای دنیا و ایران
جمعه 26 اسفند 1390

هرمزگان برای نخستین بار به سطح فوتبال کشور رسید

جمعه 26 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :ramin h

با درخشش و صعود زود هنگام تیم فوتبال آلومینیوم
هرمزگان برای نخستین بار به سطح فوتبال کشور رسید

خبرگزاری فارس: برای نخستین بار در تاریخ فوتبال کشور تیم آلومینیوم هرمزگان با سرمربیگری اکبر میثاقیان در حالی که سه بازی دیگر تا پایان دور جاری لیگ آزادگان باقی مانده، موفق به کسب جواز حضور در مطرح‌ترین لیگ فوتبال کشور شد.

خبرگزاری فارس: هرمزگان برای نخستین بار به سطح فوتبال کشور رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس آلومینیوم هرمزگان با درخشش خوبی که در بازی‌های اخیر خود داشت موفق به حفظ فاصله بیش از 10 امتیازی خود با تیم‌های دوم و سوم جدول در هفته‌های گذشته شد.

در حالی که تیم‌های گهر زاگرس و ماشین‌سازی تبریز در هفته‌های اخیر به عنوان تعقیب‌کنندگان جدی این تیم در گروه دوم لیگ آزادگان به شمار می‌رفتند اما آن گونه که باید به واسطه امتیازات خوب این تیم هرمزگانی نتواستند برای شاگردان میثاقیان در هفته‌های پایانی تهدیدی جدی به شمار آیند.

آلومینیوم هرمزگان که امروز در بازی تقریبا برابر با نتیجه یک بر صفر مغلوب شهرداری یاسوج شد، سرانجام موفق شد با توجه به نگرفتن نتیجه‌گیری حریفش یعنی ماشین‌سازی تبریز در بازی با نساجی مازندران، شادی را در آستانه سال نو و علی‌رغم باقی ماندن چندین هفته به پایان لیگ آزادگان به هرمزگان بیاورد.

این در حالی است که هر دو تیم آلومینیوم 46 امتیازی و ماشین‌سازی 34 امتیازی نتوانستند در بازی امروز خود امتیاز بگیرند.

باید یادآور شد که ماشین‌سازی تبریز، گهر زاگرس و یا حتی نساجی مازندران در یک صورت می‌توانستند تا قبل از این بازی جایگاه نخست آلومینیوم را در جدول تهدید کنند و آنهم پیروزی در تمام بازی‌ها با تفاضل گل بالا و عدم نتیجه‌گیری آلومینیوم در هر چهار بازی باقیمانده خود بود.

به زبان ساده‌تر آلومینیوم هرمزگان بدون توجه به نتیجه تیم‌های دوم و سوم جدول در چهار بازی باقیمانده خود باید موفق به کسب یک امتیاز دیگر می‌شد، که تحقق نتیجه مساوی در بازی گهر زاگرس با پاس و باخت ماشین سازی سبب صعود زودهنگام هرمزگانی‌ها به لیگ برتر شد.

تیم نوپای آلومینیوم هرمزگان که فعالیت حرفه‌ای خود را در سال‌های گذشته و با حضور در رقابت‌های استانی و زیرگروه کشوری آغاز کرد، یک سال در لیگ دسته سه، یک سال در لیگ دسته دو و حدود سه سال است که در لیگ دسته یک یعنی لیگ آزادگان توپ می‌زند.

مدیریت مناسب این باشگاه و حضور مربیانی نامدار در تیم فوتبال آلومینیوم سبب شد که این تیم روند صعودی و رو به بالایی را به ویژه در مبحث صعود به لیگ‌های دسته سه و دسته دو و سرانجام صعود به لیگ دسته یک داشته باشد.

به عقیده بسیاری از کارشناسان آلومینیوم هرمزگان در سال‌های گذشته و به ویژه در سال گذشته که در بندرعباس مقابل فجر سپاسی نتیجه را واگذار کرد با بدشانسی برای صعود به لیگ برتر فوتبال روبرو شد.

شهرداری بندرعباس دیگر تیم هرمزگانی حاضر در لیگ آزادگان که اکنون جز سه تیم برتر گروه اول قرار دارد نیز از تیم‌های مطرح این استان جنوبی است که امروز نتیجه را یک بر صفر به شهرداری اراک واگذار کرد.

تیم شهرداری نیز در بازی‌های باقیمانده امید دارد با کسب امتیازات لازم زمینه حضور خود در بازی پلی‌آف به عنوان تیم دوم گروه مذکور را فراهم کند.

طی سال‌های اخیر طرح مدیریت توسعه فوتبال موسوم به آسیا ویژن در بندرعباس توسط کنفدارسیون فوتبال آسیا آغاز شده است که یکی از چشم اندازهای این طرح حضور یک تیم از هرمزگان در سطح برتر فوتبال کشور است که با صعود تیم مذکور این هدف محقق شد.

انتهای پیام/س10