تبلیغات
خبرهای دنیا و ایران - تاکید بر افزایش سطح همکاری اقتصادی بین ایران و عراق
خبرهای دنیا و ایران
جمعه 26 اسفند 1390

تاکید بر افزایش سطح همکاری اقتصادی بین ایران و عراق

جمعه 26 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :ramin h

در دیدار وزرای اقتصاد و دارایی دو کشور صورت گرفت:
تاکید بر افزایش سطح همکاری اقتصادی بین ایران و عراق

خبرگزاری فارس: سید شمس الدین حسینی و رافع العیساوی وزیران اقتصاد ایران و عراق، با تاکید بر توسعه روابط، بر افزایش سطح روابط اقتصادی دو کشور تاکید کردند.

خبرگزاری فارس: تاکید بر افزایش سطح همکاری اقتصادی بین ایران و عراق

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا) سید شمس الدین حسینی در دیدار با همتای عراقی خود با اشاره به افزایش حجم روابط اقتصادی بین دو کشور گفت: حجم روابط و مبادلات اقتصادی دو کشور نشان دهنده افزایش روابط اقتصادی است، اما علیرغم این رشد مناسب، ظرفیت فراوانی وجود دارد که باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد، سفر وزیر دارایی عراق و هیات همراه منجر به اعتلای بیشتر روابط بین دو کشور و گسترش همکاری اقتصادی شود.

رافع العیساوی وزیر دارایی عراق نیز ضمن ابراز آمادگی کشورش برای توسعه همه جانبه روابط اقتصادی و مالی با ایران، گفت: در سال جدید و با خروج نیروهای  آمریکایی از خاک عراق، شرایط جدیدی به وجود آمده و مسئولیت بزرگی بر دوش دولت عراق قرار دارد.

وی از آمادگی دولت عراق برای افزایش همکاری با کشورهای همسایه خبر داد و گفت: با توجه با اراده و خواست سیاسی موجود بین دولتهای ایران و عراق ، در حال حاضر بهترین روابط بین دو کشور برقرار است.

در این دیدار وزرای اقتصاد و دارایی ایران و عراق ضمن بر شمردن زمینه‌های مختلف همکاری اقتصادی، از آمادگی دو طرف برای امضای موافقت‌نامه‌های همکاری اقتصادی از جمله موافقت نامه همکاری مالیاتی خبر دادند.

بررسی روند پرداخت مطالبات پیمانکاران فعال در صنعت برق عراق و همچنین افزایش سطح مبادلات مالی و بانکی و توسعه همکاریهای گمرکی ، مالیاتی و سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی از دیگر محورهای مورد مذاکره در این دیدار بود.

انتهای پیام/